Pliki do pobrania
Kategorie wycieczek

Wyjazdy grupowe
MALTA - WYSPA MARZEŃ ANDALUZJA - KASKANIETY W DŁOŃ GRECJA - LOUTRAKI K. KORYNTU GRUZJA - TBILISI, BATUMI 6 DNI GRUZJA - TBILISI, BATUMI 8 DNI CYPR - WYSPA AFRODYTY BUŁGARIA PRIMORSKO BARCELON / FORMUŁA 1 ATENY BERLIN / TROPICAL ISLAND BUDAPESZT DUBAJ KŁAJPEDA - RYGA - TALLIN WILNO U STÓP OLIMPU WŁOCHY - BELLA ITALIA CYPR - WYSPA AFRODYTY

KŁAJPEDA - RYGA - TALLINKonferencje, szkolenia, spotkania integracyjne, wyjazdy nagrodowe dla pracowników

KŁAJPEDA
to najdalej na północy leżący niezamarzający i jedyny na Litwie port na Bałtyku. Kłajpeda od dawna była ważnym ośrodkiem handlowym: jeszcze w XIII w. przez Bałtyk tutaj przybywali kupcy z Północy i Zachodu.
RYGA - ma chłodny, północny, na poły skandynawski charakter. Największą miasta atrakcją jest bez wątpienia starówka. Warto rzucić okiem na ryski gotyk i secesję, na luterańską katedrę i jej słynne organy, uwagę zwracają również kościoły ze strzelistymi wieżami. Z przyjemnością proponujemy Państwu pomoc w organizacji wyjazdu o charakterze konferencji, szkolenia czy spotkania integracyjnego, jak i wyjazdów nagrodowych dla pracowników Państwa firmy.
Do dyspozycji uczestników oddajemy tylko sprawdzone hotele o wysokim poziomie świadczonych usług hotelowych i gastronomicznych.
Hotel BALT PARK 3*** otwarty w 2006 roku, nowoczesny i elegancki hotel Baltpark znajduje się w cichej i zielonej okolicy w pobliżu centrum Rygi. Komfortowe zakwaterowanie sprawia, że hotel Baltpark jest doskonałym miejscem na pobyt podczas wizyty na Łotwie.
Hotel oferuje wyrafinowane i stylowe pokoje, które zostały wyposażone w szereg udogodnień, dzięki czemu są one doskonałe zarówno dla osób podróżujących służbowo, jak i dla przyjemności. Każdy z pokoi jest urządzony w jasnej i neutralnej kolorystyce a podłogę pokrywa wykładzina. Poza wymienionymi udogodnieniami, wszystkie pokoje mają oddzielną wannę lub prysznic.
W restauracji Paradiese Goście mogą spróbować wyśmienitych dań kuchni europejskiej i łotewskiej. Na tarasie na dachu serwują różnorodne dania z grilla. Do dyspozycji Gości jest ponadto odkryte jacuzzi i sauna, z których roztacza się cudowna panorama Rygi.
 
Hotel Reval Inn 3*** - ten nowo wybudowany, siedmiopiętrowy hotel znajduje się w szybko rozwijającej się dzielnicy w centrum Kłajpedy. usytuowany jest on ok. 7 minut jazdy od Starego Miasta i 2 minuty od przystani promowej, z której można dostać się do Nidy. Hotel został urządzony nowoczesnym stylu i roztacza się z niego widok na Zalew Kuroński. Swój wolny czas Goście mogą spędzić także w centrum rozrywkowo-handlowym Akropolis. 2 sale konferencyjne mieszczą się na parterze hotelu. Zapraszamy także do Expresscafe i baru, w którym panuje nieformalna i odprężająca atmosfera.
Wszystkie pokoje są przytulne i jasne. Pokoje w Reval Inn Klaipeda są komfortowe i przestronne i wyposażone w nowoczesne łazienki, darmowy dostęp do Internetu WIFI w ogólnodostępnych pomieszczeniach.
TRANSPORT: autokar

zapewniamy:
• przewodnika z językiem polskim
• ubezpieczenie NNW i KL
• opieka pilota na całej trasie
WyŻywienie:
HB
- śniadania i obiadokolacje,
PROGRAM: program wycieczki dostosowujemy do życzeń klienta.
Zwiedzanie KŁajpedy, m.in.:
 • Muzeum Zegarów - w którym można zapoznać się z historią tych urządzeń i podziwiać ciekawe eksponaty - od klepsydry po zegary atomowe.
 • centrum miasta Zabytki nie są mocną stroną miasta, niewielka starówka i zrekonstruowane kamienice to wszystko, co można obejrzeć. Turystów wabi jednak ciekawy klimat tej miejscowości, w której życie toczy się wartko, panuje atmosfera nowoczesności, swobody i rozrywki. Miasto, w którym skrzyżowały się liczne wpływy kulturowe ma też charakter w dużej mierze skandynawski i hanzeatycki. Jego początki wiążą się z założoną przez Krzyżaków osadą i budową zamku warownego.
 • Port w Kłajpedzie - w Litwie na całej długości Bałtyckiego wybrzeża znalazło się miejsce tylko dla jednego portu, właśnie w Kłajpedzie – wodna brama kraju, centrum jachtowego sportu i miasto, słynne ze swoich morskich muzeów.
 • pochodzący z XIX wieku teatr, który zyskał sobie sławę ulubionego teatru Ryszarda Wagnera. Ponadto z jego balkonu w marcu 1939 roku wygłosił przemówienie Hitler. Na zachód od teatru znajdowała się niegdyś wspomniana wyżej twierdza krzyżacka, niestety niewiele z niej przetrwało do dnia dzisiejszego.
 • Wizyta w delfinarium - W delfinarium codziennie odbywają się pokazy tresury delfinów i uchatek kalifornijskich.
Zwiedzanie rygi, m.in.:
 • Stare Miasto - zwiedzających przyciąga m.in. zespół kamieniczek Trzej Bracia, gmachy kupieckiej gildii, resztki murów obronnych, wreszcie wąskie, brukowane uliczki.
 • Budynek parlamentu - dwupiętrowy budynek parlamentu, wzniesiony w 1867 r. w stylu florenckiego renesansu.
 • Mała i Wielka Gildia Kupiecka - interesujące obiekty, typowe dla krajów nadbałtyckich. Oryginalne budynki średniowiecznych gildii nie zachowały się, a te, które oglądać można dzisiaj pochodzą z poł. XIX w.
 • Katedra (187 na 43 m) XIII w., wzorem dla architektów i budowniczych była świątynia w Ratzeburgu.
 • Kościół św. Piotra XIII w. - dzięki wysokiej i smukłej wieży widoczny jest niemal z każdego punktu na starówce.
 • zespół średniowiecznych kamieniczek, tzw. Tris brali (trzej bracia) Mieszczańskie domy zwracają uwagę wspaniale zdobionymi, acz zupełnie różnymi od siebie frontonami.
 • Pałac Bractwa Czarnogłowych - pierwsza siedziba Wielkiej Gildii. W XV w. obiekt wydzierżawili czarnogłowi, przejmując go na własność w 1713 r. Piękna gotycka kamieniczka z czerwonej cegły uległa zniszczeniu podczas ostatniej wojny (1941 r.) odbudowany w latach 1995-99.
O NAS   |   DOKUMENTY   |   KONTAKT   |   MAPA STRONY