top of page

Grecja

Loutraki k/Koryntu

Jedno z najstarszych greckich uzdrowisk Loutraki, w starożytności nazywane Therma od gorących źródeł. Było słynne ze swych walorów leczniczych już w czasach rzymskich i bizantyjskich. Dziś w uzdrowisku nowoczesne metody hydroterapii stosowane są przy wielu dolegliwościach zdrowotnych (reumatyzm, stawy, choroby układu nerwowego i skóry) ale również w celach czysto relaksacyjnych. Loutraki jest jednocześnie nowoczesnym kurortem pełnym życia i rozrywek. Znajdziemy tu m.in. kasyno. Choć tutejsza plaża jest kamienista, warto zabrać ze sobą okulary do nurkowania bo morze jest wyjątkowo przejrzyste. Co ciekawe, w miejscowych barach i tawernach nie dostaniemy do picia nic poza miejscową leczniczą wodą!

15-22.08.2021

Program:

1 dzień 15.08.2021 niedziela

13.15           Zbiórka na lotnisku Warszawa-Okęcie

13.50-14.50 Odprawa biletowo – bagażowa

15.50-19.30 Przelot do Aten

20.30-21.30 Przejazd do Loutrak -zakwaterowanie

 

2 dzień 16.08.2021 poniedziałek

Śniadanie

Plażowanie

Obiadokolacja

Wycieczka piesza LUTRAKI BY NIGHT.   

Spacer pod piękny wodospad i bajeczne fontanny  


 

3 dzień 17.08.2021 wtorek

Śniadanie 

Wycieczka na Argolidę 

Plażowanie

Obiadokolacja

 

4 dzień 18.08.2021 środa

Śniadanie

Wycieczka fakultatywna nad jez. Błękitne

Plażowanie

Obiadokolacja

 

5 dzień 19.08.2021 czwartek

Śniadanie

Plażowanie

Obiadokolacja

 

6 dzień 20.08.2021 piątek

Śniadanie

Plażowanie

Wycieczka fakultatywna – rejs statkiem po Kanale Korynckim

Obiadokolacja

 

7 dzień 21.08.2021 sobota

Śniadanie

Plażowanie

Obiadokolacja

8 dzień 22.08.2021 niedziela

08.00-09.00 śniadanie

11.00-12.00 przejazd do Aten

12.00-17.30 wycieczka po Atenach

17.30-19.00 przejazd na lotnisko w Atenach

19.20-20.20 odprawa bagażowo-biletowa

21.20-22.55 przelot do Warszawy-Okęcie

Zakwaterowanie:

Grupa hoteli Mantas:

Hotel Mantas***, Hotel Seaside*** - pok. 2-3 os.

(klimatyzacja, balkon, WC + prysznic lub wanna, lodówka), 8 dni (7 noclegów)

Wyżywienie:

pierwsze świadczenie: śniadanie następnego dnia po przylocie, ostatnie - śniadanie w dniu wylotu.
7 śniadań 
i 6 obiadokolacji w formie bufetu

Transport:

samolot + autokar

Wycieczki Fakultatywne:


Rejs statkiem po Kanale Korynckim

28 EUR


Wycieczka autokarowa nad Błękitne Jezioro: zwiedzanie ruin świątyni Hery i Klasztoru St. Paul

20 EUR


Wieczór Grecki (kolacja + muzyka)

ok. 30 EUR

 

Cena: 2.649 zł


Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie

 • wyżywienie (7 śniadań i 6 obiadokolacji)

 • wycieczka na Argolidę (Epidavros, Mykeny, Napflion)

 • wycieczka autokarowa do Aten

 • wycieczka piesza nad wodospad- Loutraki By Night

 • ubezpieczenie: NNW – 15.000 PLN i KL – 10.000 EUR

 • bilety lotnicze: na trasie: Warszawy - Ateny - Warszawa

 • bagaż - 2 sztuki: 1  bagaż podręczny - walizka do 8 kg o wymiarach do 118 cm co stanowi sumę wymiarów: długość x szerokość x wysokość - 55 cm x 40 cm x 23 cm) + 1 bagaż rejestrowy do 23 kg o wymiarach do 158 cm co stanowi sumę wymiarów: długość x szerokość x wysokość.

 • transport autokarowy: Ateny – Lutraki, Lutraki - Ateny

 • wycieczka na Argolidę

 • wycieczka do Aten

 • opłaty autostrad

 • TFG + TFP

 • opiekę pilota

Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w wysokości €52.

Dla osób powyżej 65 roku życia koszt biletów wynosi €26.

 

Wycieczka autokarowa do Aten
Zwiedzanie m.in. Akropolu

Górującego nad Atenami wapiennego wzgórza o owalnym kształcie, wys. 157 m, pow. ok. 3 ha. W starożytności ośrodek kultu religijnego; prowadziły nań 2 drogi: Panatenajska i Trójnogów. Osadnictwo na Akropolu ateńskim poświadczone jest od epoki kamienia, z okresu kultury mykeńskiej zachowały się pozostałości murów, tzw. pelasgikon. W VI w. p.n.e. Solon i Pizystrat zainicjowali tu szersze prace budowlane: wzniesiono świątynię Ateny (tzw. Hekatompedon), a na miejscu starszej świątyni (Archajos Naos) - świątynię Ateny Polias, czyli patronki miasta; dotychczasową bramę mykeńską zastąpiono pierwszymi Propylejami. 
Świątynia Nike Apteros została wybudowana w latach 425-421 według projektu Kallikratesa, trzeba podkreślić, ze budowano ją podczas wojny ze Spartą. A ukończono ją tuż po podpisaniu pokoju Nikiasza w 421 r. Dekorowanie kontunuowano do 413 r. Budowla Kallikratesa miała zastąpić skromną starszą świątynię zniszczona przez Persów w 480 r.
Dorycki Partenon ze wspaniale zachowanymi kolumnami to klasyczne dzieło architektury attyckiej, łączące porządek dorycki z elementami jońskimi.


Areopag

z zachowaną dorycką świątynią Hefajstosa w starożytnych Atenach rada, w której skład wchodzili dożywotnio byli archoncii. Nazwa jej wywodzi się od miejsca obrad - wzgórza poświęconego Aresowi (greckie Arejos pagos), gdzie znajdowała się świątynia Aresa z prawem azylu dla zabójców. 


Stadion pierwszej nowożytnej olimpiady 

Stadion Panatejski jest położony na stoku wzgórza Ardettos, na miejscu starożytnego stadionu z IV w. p.n.e., który wybudowano za panowania Likurga. W starożytności odbywały się tu panatenajskie zawody lekkoatletyczne. 


Zmiana warty przy grobie Nieznanego Żołnierza na Plateia Syntagmatos 
Gmach parlamentu nosi nazwę drugiego Pałacu Królewskiego. Straż pełnią gwardziści w tradycyjnym stroju i butach z pomponami – o każdej pełnej godzinie następuje zmiana warty.To dość widowiskowe wydarzenie. 


Zakupy na Placu Ateńskim „PLAKA”

jest jedną z piękniejszych dzielnic stolicy, w której znajduje się wiele zabytkowych domów bogato zdobionych stiukami. Jest tu także kilka pięknych ogrodów, w których rosną palmy i drzewa cytrusowe. W tej części miasta jest wiele sklepów, restauracji, kawiarni i skwerów pełnych zieleni. I chociaż Plaka nastawiona jest na turystów, to nie zniszczyło jej specyficznego charakteru. 
Na każdym kroku, w każdej alei czy zaułku kryje się nowa niespodzianka: kościół, starożytne pozostałości, neoklasyczne pozostałości czy frankońskie domy - wszystko to jest pełne życia. Plaka potrafi pochłonąć na całe dni. Można wędrować odwiedzając niezliczone ilości sklepów, które przyciągają swoją urodą. Można tam kupić ręcznie tkane dywany, futra wyroby ze skóry czy ze złota. Głównym i przez to jednym z droższych pasażów handlowych jest ulica Adriana (Adrianou), biegnąca na północnym zachodzie dzielnicy. 

 

 


Wycieczka autokarowa na Argolidę
Wycieczka autokarem nad Kanał Koryncki
Kanał Koryncki to kanał wodny żeglugi morskiej w Grecji, łączący Morze Egejskie (Zatoka Sarońska) z Morzem Jońskim (Zatoka Koryncka). Kanał ten przecina Przesmyk Koryncki, oddzielając tym samym półwysep Peloponez od głównej części Grecji, czyniąc go faktycznie wyspą. Niemal u wylotu Kanału Korynckiego leży miasto Korynt. Został zbudowany w latach 1882-1893. Dzięki niemu niektóre statki mogą zaoszczędzić 400 km podróży, którą musiałyby odbyć wokół Peloponezu. 
Epidavros - jeden z najważniejszych zabytków Grecji antycznej – wspaniały starożytny teatr, zbudowany pod koniec IV w. p.n.e. przez Polikleta Młodszego.
Ze względu na fenomenalną akustykę, co roku od wielu lat wystawiane są tutaj – w ramach Festiwalu Ateńskiego – dramaty antyczne, przede wszystkim Sofoklesa, Eurypidesa i Ajschylosa. 


Mykeny 

Na wschód od drogi z Koryntu do Argos leży, wciśnięta między wzgórza, warowna cytadela Agamemnona w Mykenach (Mykínes). Jest to miejsce, które mogłoby stanowić scenerię greckich legend. 
Ślady pierwotnego osadnictwa pochodzą z III tysiąclecia p.n.e. Na miejscu dawnego grodu prowadzone są wykopaliska. Do najważniejszych z nich należą ruiny akropolu wraz z pozostałościami pałacu oraz bogato wyposażone grobowce szybowe oraz komorowe (m. in znajdowały się w nich złote maski, np. maska Agamemnona, biżuteria, luksusowa broń). 
Do najbardziej znanych grobowców odnalezionych na terenie nekropoli należą Skarbiec Atreusza, zwany też grobem Agamemnona, oraz grób Klitajmestry.


Nafplion 

Z 230 metrów wysokości, jaką ma skała Palamidi, widok jest wspaniały. Pod nogami w błękitne wody Zatoki Argolidzkiej wcina się skalny cypel podobny do krótkiego grubego sierpa. Po prawej zatoka się kończy, brzeg zatacza półkole i oddala się na południe górskim wybrzeżem Peloponezu. 
Wzrok przyciągają czerwone dachy domów, które rozłożyły się na cyplu - to Nafplion, miasto pełne zabytków, tawern, pensjonatów, położone w malowniczej Argolidzie, gdzie jest najwięcej zabytków staroż ytności w całej Grecji. Palamidi to jedna z najpotężniejszych wenecko-tureckich twierdz w całej Helladzie (wstęp 4 euro). Jej długie mury powstałe w latach 1711-14 pną się skrajem wielkiej skały o tej samej nazwie prawie pionowym urwiskiem wyrastającej z morza i górującej nad Nafplionem. 

bottom of page