top of page

Grecja

Loutraki k/Koryntu

Jedno z najstarszych greckich uzdrowisk Loutraki, w starożytności nazywane Therma od gorących źródeł. Było słynne ze swych walorów leczniczych już w czasach rzymskich i bizantyjskich. Dziś w uzdrowisku nowoczesne metody hydroterapii stosowane są przy wielu dolegliwościach zdrowotnych (reumatyzm, stawy, choroby układu nerwowego i skóry) ale również w celach czysto relaksacyjnych. Loutraki jest jednocześnie nowoczesnym kurortem pełnym życia i rozrywek. Znajdziemy tu m.in. kasyno. Choć tutejsza plaża jest kamienista, warto zabrać ze sobą okulary do nurkowania bo morze jest wyjątkowo przejrzyste. Co ciekawe, w miejscowych barach i tawernach nie dostaniemy do picia nic poza miejscową leczniczą wodą!

03-10.07.2023
Oferta do pobrania

Program wycieczki:

1 dzień 

13.50           zbiórka przy Hotelu Wileńskim w Olsztynie 

14.00-17.00 przejazd na lotnisko Warszawa-Modlin

17.00-18.00 odprawa biletowo-bagażowa

19.05-22.45 przelot do Aten

23.30-01.00 przejazd do Loutrak-zakwaterowanie


2 dzień 
śniadanie
czas wolny

obiadokolacja
wycieczka piesza Loutraki by Night
spacer pod piękny wodospad i bajeczne fontanny


3 dzień 
śniadanie
wycieczka na Argolidę 

(Kanał Koryncki, Epidavros, Mykeny, Napflion)

dokładny opis wycieczki poniżej
obiadokolacja
 

4 dzień 
śniadanie
wycieczka fakultatywna nad jez. Błękitne

(wizyta w tłoczarni oliwy, Klasztor Św. Patapiosa, Świątynia Hery)

obiadokolacja

5 dzień 
śniadanie

wycieczka fakultatywna - rejs po Kanale Korynckim
obiadokolacja

6 i 7 dzień 

śniadanie

czas wolny

impreza fakultatywna - Wieczór Grecki

kolacja 

8 dzień 

07.00-08.00 śniadanie

08.00-09.30 przejazd do Aten

09.30-14.00 wycieczka po Atenach

14.00-15.00 przejazd na lotnisko w Atenach

15.00-16.00 odprawa bagażowo-biletowa

17.00-18.40 przelot do Warszawy-Modlin

19.30-22.00 powrót do Olsztyna 

Zakwaterowanie:

Hotel Mantas***, pok. 2 os.

(klimatyzacja, balkon, WC + prysznic lub wanna, lodówka),  7 noclegów

Wyżywienie:

pierwsze świadczenie - śniadanie następnego dnia po przylocie, ostatnie - śniadanie w dniu wylotu.
7 śniadań i 6 obiadokolacji w formie bufetu

Transport:

Samolot + autokar

Wycieczki Fakultatywne:

 1. Rejs statkiem po Kanale Korynckim

 2. Wycieczka autokarowa nad Błękitne Jezioro: zwiedzanie ruin świątyni Hery i Klasztoru St. Paul

 3. Wieczór Grecki (kolacja + muzyka)


Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie: grupa hoteli Mantas: Hotel Mantas***
  i Hotel Seaside*** w hotelu w Grecji 8 dni (7 noclegów), w pok. 2 os. klimatyzacja, lodówka, balkon, łazienka (prysznic lub wanna, WC). Grupa może być zakwaterowana w dwóch hotelach.

 • wyżywienie: pierwsze świadczenie-śniadanie następnego dnia po przylocie, ostatnie-śniadanie w dniu wylotu, w hotelu 7 śniadań i 6 obiadokolacji w formie bufetu

 • wycieczka na Argolidę (Epidavros, Mykeny, Napflion)

 • wycieczka autokarowa do Aten

 • wycieczka piesza nad wodospad- Loutraki By Night

 • ubezpieczenie: NNW – 15.000 zł i KL – €10.000,

 • bilety lotnicze: na trasie Modlin – Ateny - Modlin

 • bagaż - bagaż 2 sztuki zabierany na pokład:
  Torba podręczna o wymiarach 40 cm x 25 cm x 20 cm (do 8 kg) wkładana pod fotel lotniczy + walizka na kółkach o wymiarach 55 x 40 x 20 cm (do 10 kg) - zabierany na pokład
  Możliwa dopłata:
  do bagażu rejestrowego do luku 280 zł

 • Transport: Olsztyn-Modlin-Olsztyn

 • Transport autokarowy:

 • Ateny – Lutraki Lutraki - Ateny Wycieczka na Argolidę, wycieczka do Aten

 • Opłaty autostrad

 • Opiekę pilota

 • Podatek do TFG i TFP

Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (Akropol: Epidavros, Mykeny, Napflion)

 • 26 EUR ulgowy (seniorzy 65+)

 • 52 EUR normalny

 

Wycieczka autokarowa do Aten
Zwiedzanie m.in. Akropolu

Górującego nad Atenami wapiennego wzgórza o owalnym kształcie, wys. 157 m, pow. ok. 3 ha. W starożytności ośrodek kultu religijnego; prowadziły nań 2 drogi: Panatenajska i Trójnogów. Osadnictwo na Akropolu ateńskim poświadczone jest od epoki kamienia, z okresu kultury mykeńskiej zachowały się pozostałości murów, tzw. pelasgikon. W VI w. p.n.e. Solon i Pizystrat zainicjowali tu szersze prace budowlane: wzniesiono świątynię Ateny (tzw. Hekatompedon), a na miejscu starszej świątyni (Archajos Naos) - świątynię Ateny Polias, czyli patronki miasta; dotychczasową bramę mykeńską zastąpiono pierwszymi Propylejami. 
Świątynia Nike Apteros została wybudowana w latach 425-421 według projektu Kallikratesa, trzeba podkreślić, ze budowano ją podczas wojny ze Spartą. A ukończono ją tuż po podpisaniu pokoju Nikiasza w 421 r. Dekorowanie kontunuowano do 413 r. Budowla Kallikratesa miała zastąpić skromną starszą świątynię zniszczona przez Persów w 480 r.
Dorycki Partenon ze wspaniale zachowanymi kolumnami to klasyczne dzieło architektury attyckiej, łączące porządek dorycki z elementami jońskimi.


Areopag

z zachowaną dorycką świątynią Hefajstosa w starożytnych Atenach rada, w której skład wchodzili dożywotnio byli archoncii. Nazwa jej wywodzi się od miejsca obrad - wzgórza poświęconego Aresowi (greckie Arejos pagos), gdzie znajdowała się świątynia Aresa z prawem azylu dla zabójców. 


Stadion pierwszej nowożytnej olimpiady 

Stadion Panatejski jest położony na stoku wzgórza Ardettos, na miejscu starożytnego stadionu z IV w. p.n.e., który wybudowano za panowania Likurga. W starożytności odbywały się tu panatenajskie zawody lekkoatletyczne. 


Zmiana warty przy grobie Nieznanego Żołnierza na Plateia Syntagmatos 
Gmach parlamentu nosi nazwę drugiego Pałacu Królewskiego. Straż pełnią gwardziści w tradycyjnym stroju i butach z pomponami – o każdej pełnej godzinie następuje zmiana warty.To dość widowiskowe wydarzenie. 


Zakupy na Placu Ateńskim „PLAKA”

jest jedną z piękniejszych dzielnic stolicy, w której znajduje się wiele zabytkowych domów bogato zdobionych stiukami. Jest tu także kilka pięknych ogrodów, w których rosną palmy i drzewa cytrusowe. W tej części miasta jest wiele sklepów, restauracji, kawiarni i skwerów pełnych zieleni. I chociaż Plaka nastawiona jest na turystów, to nie zniszczyło jej specyficznego charakteru. 
Na każdym kroku, w każdej alei czy zaułku kryje się nowa niespodzianka: kościół, starożytne pozostałości, neoklasyczne pozostałości czy frankońskie domy - wszystko to jest pełne życia. Plaka potrafi pochłonąć na całe dni. Można wędrować odwiedzając niezliczone ilości sklepów, które przyciągają swoją urodą. Można tam kupić ręcznie tkane dywany, futra wyroby ze skóry czy ze złota. Głównym i przez to jednym z droższych pasażów handlowych jest ulica Adriana (Adrianou), biegnąca na północnym zachodzie dzielnicy. 

 

 


Wycieczka autokarowa na Argolidę
Wycieczka autokarem nad Kanał Koryncki
Kanał Koryncki to kanał wodny żeglugi morskiej w Grecji, łączący Morze Egejskie (Zatoka Sarońska) z Morzem Jońskim (Zatoka Koryncka). Kanał ten przecina Przesmyk Koryncki, oddzielając tym samym półwysep Peloponez od głównej części Grecji, czyniąc go faktycznie wyspą. Niemal u wylotu Kanału Korynckiego leży miasto Korynt. Został zbudowany w latach 1882-1893. Dzięki niemu niektóre statki mogą zaoszczędzić 400 km podróży, którą musiałyby odbyć wokół Peloponezu. 
Epidavros - jeden z najważniejszych zabytków Grecji antycznej – wspaniały starożytny teatr, zbudowany pod koniec IV w. p.n.e. przez Polikleta Młodszego.
Ze względu na fenomenalną akustykę, co roku od wielu lat wystawiane są tutaj – w ramach Festiwalu Ateńskiego – dramaty antyczne, przede wszystkim Sofoklesa, Eurypidesa i Ajschylosa. 


Mykeny 

Na wschód od drogi z Koryntu do Argos leży, wciśnięta między wzgórza, warowna cytadela Agamemnona w Mykenach (Mykínes). Jest to miejsce, które mogłoby stanowić scenerię greckich legend. 
Ślady pierwotnego osadnictwa pochodzą z III tysiąclecia p.n.e. Na miejscu dawnego grodu prowadzone są wykopaliska. Do najważniejszych z nich należą ruiny akropolu wraz z pozostałościami pałacu oraz bogato wyposażone grobowce szybowe oraz komorowe (m. in znajdowały się w nich złote maski, np. maska Agamemnona, biżuteria, luksusowa broń). 
Do najbardziej znanych grobowców odnalezionych na terenie nekropoli należą Skarbiec Atreusza, zwany też grobem Agamemnona, oraz grób Klitajmestry.


Nafplion 

Z 230 metrów wysokości, jaką ma skała Palamidi, widok jest wspaniały. Pod nogami w błękitne wody Zatoki Argolidzkiej wcina się skalny cypel podobny do krótkiego grubego sierpa. Po prawej zatoka się kończy, brzeg zatacza półkole i oddala się na południe górskim wybrzeżem Peloponezu. 
Wzrok przyciągają czerwone dachy domów, które rozłożyły się na cyplu - to Nafplion, miasto pełne zabytków, tawern, pensjonatów, położone w malowniczej Argolidzie, gdzie jest najwięcej zabytków staroż ytności w całej Grecji. Palamidi to jedna z najpotężniejszych wenecko-tureckich twierdz w całej Helladzie (wstęp 4 euro). Jej długie mury powstałe w latach 1711-14 pną się skrajem wielkiej skały o tej samej nazwie prawie pionowym urwiskiem wyrastającej z morza i górującej nad Nafplionem. 

bottom of page