top of page

Centrum Nauki Kopernik

Warszawa

To miejsce niezwykłe: rozbudza ciekawość, pozwala zrozumieć świat podczas zabawy i udowadnia, że każdy jest odkrywcą przez całe życie.

Program

Korzenie cywilizacji

Wystawa umożliwiająca odbycie podróży od zamierzchłych dziejów po czekającą nas przyszłość, oraz poznanie najważniejszych osiągnięć ludzkiej myśli.
 

Galeria dla najmłodszych Bzzz!

(wstęp do 6-tego roku życia)

Wystawa rozbudzająca wyobraźnię i ciekawość świata, przygotowana specjalnie dla najmłodszych – dzieci od dwóch do sześciu lat. Tuż przy wejściu czekają owady i ryby, które możecie łapać w niezwykłą siatkę stworzoną z własnego cienia.
 

Strefa światła

Pogrążona w mroku wystawa daje okazję dopoznania własności światła  oraz doświadczenia różnego rodzaju iluzji optycznych. Wchodząc w świat kryminalnej  historii utrzymanej w stylistyce cartoon noir, wraz z detektywem Wiktorem Fotonem próbujesz rozwikłać zagadkę dziwnych wydarzeń nękających Światłobrzeg.

Człowiek i środowisko

Znajdujące się tu eksponaty pozwalają zajrzeć w głąb ludzkiego organizmu oraz poprzez samodzielne eksperymenty poznawać otaczający świat. Arena to okazja do sprawdzenia sprawności fizycznej
i porównania własnych osiągnięć z wynikami dzikich zwierząt. Odkrywając zakamarki Miejskiej dżungli, dowiadujesz się, skąd się bierze woda w kranie oraz prąd w gniazdku elektrycznym. Możesz też przebudować Warszawę tak, by była jak najbardziej przyjazna mieszkańcom.
 

Świat w ruchu

Wystawa  dowodzi, że otaczający człowieka świat znajduje się w nieustannym ruchu.  Dzięki eksponatom tworzącym  wystawę można się dowiedzieć , jak rozchodzą się fale dźwiękowe  oraz światło, a także w jaki sposób wprawiane są w ruch palce dłoni.

Re: generacja

(wstęp od 14-tego roku życia)

Czekające tutaj eksperymenty pozwalają zgłębić tajniki ludzkiej psychiki:  dowiedzieć się  więcej o samym sobie oraz prawach rządzących relacjami między ludźmi. 

Teatr robotyczny

to jeden z najbardziej oryginalnych i niezwykłych projektów Centrum Nauki Kopernik. Występują w nim RoboThespiany, czyli RoboAktorzy - nowoczesne człekokształtne roboty , które potrafią przemieszczać się po scenie, poruszać głową, gestykulować oraz wyrażać uczucia za pomocą swoich ,,LCD-owych” oczu. Ich grę wzbogacają animacje. W teatrze tym widzowie mogą śledzić fabularne opowieści o uczuciach, o skomplikowanych relacjach między ludźmi a kolejnymi zdobyczami nauki, także o przenikaniu się nauk ścisłych i humanistycznych. Przedstawienia odbywają się co 40 minut. Proponowane spektakle to:

 • O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali,

 • Tajemnica pustej szafy, czyli duchy z czwartego wymiaru

Transport:

dojazd z pilotem organizatora autokarem lub pociągiem za dodatkową opłatą lub we własnym zakresie.

Zapewniamy:

 • Bilet wstępu do Centrum Nauki Kopernik na następujące wystawy:

Korzenie cywilizacji,

Człowiek i środowisko,

Strefa światła, Świat w ruchu,

Re:generacja (dla uczestników powyżej 14 lat),

Teatr robotyczny*

 • Obiad

 • Transport 

 • Opłaty drogowe

 • Opłaty parkingowe

 • Obsługę przedstawiciela biura / pilota

 • Koszty opiekunów- 3 osoby

 • Ubezpieczenie NNW i KL

Dodatkowo płatne wydatki programowe:

opłacane są indywidualnie przez uczestników

 • Zwiedzanie Zamku Królewskiego z przewodnikiem

26 zł / os.

 • Seans w kinie 5D

13 zł / os.

 • Wstęp do planetarium

14 zł / os. - bilet ulgowy

18 zł / os. - bilet normalny

bottom of page