Tajlandia

Wietnam, Kambodża, Laos

Flag_map_of_French_Indochina_(France).pn

Fascynujące Indochiny

Kraina, która jako jedna z nielicznych na naszym globie, obroniła się przed zalewem cywilizacji krajów zachodnich zachowując odrębny urok i koloryt. Ruiny starożytnych imperiów Khmerów i Czamów, zatopione w medytacji laotańskie świątynie, zielone pola ryżowe, majestatyczna rzeka Mekong i lazurowa Zatoka Ha Long oraz wypoczynek na piaszczystej wyspie Koralowej

w Pattayi.

Ha-Long-Bay,-Viet-Nam.jpg
wp-image-1751767936jpg_edited.jpg
tapeta-ryzowe-pola-w-wietnamie.jpg

Hotel i okolice

Zbudowany w roku 1996 Century Park Hotel stanowi ważny punkt na mapie miasta. Odwiedzający miasto mają stąd świetny dostęp do wszystkich atrakcji, jakie to miejsce ma do zaoferowania. Dzięki doskonałej lokalizacji, hotel zapewnia łatwy dostęp do najważniejszych atrakcji w mieście. Century Park Hotel znajduje się w dzielnicy Pratunam miasta Bzangkok, blisko takich znanych miejsc jak np. Pałac Suan Pakkard, Targ Pratunam i Centrum handlowe Siam Paragon. Pobliskie interesujące miejsca to m.in. Dom Jima Thompsona i Plac Syjamski.

p1100504.jpg
02-Lobby_2_edited.jpg
7a339f1b-71b2-472a-8cdb-8826d384a34a_edi

1, 2 dzień

Warszawa - Moskwa - Bangkok

09:15 spotkanie uczestników wyjazdu na lotnisku

w Warszawie. Odprawa biletowa i paszportowa.

Spotkanie z przedstawicielem grupy

11:15 - 16:25 przelot do Moskwy

20:40 - 08:40 przelot do Bangkoku i spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Transfer do hotelu, czas na odpoczynek po podróży.

Wat-Arun-The-Temple-of-Dawn-Bangkok-Thai
bangkok-at-sunset-5bd5f2f746e0fb005818e0
beste-reistijd-bangkok-thailand-1200x675

3 dzień

Ayuthaya

Śniadanie. W godzinach poranych rejs statkiem z Bangkoku do byłej stolicy Tajlandii – Ayuthaya i największego na świecie miasta w XVII w. Zwiedzanie największych zabytków dawnej stolicy królestwa Siam. Zwiedzanie ruin świątyń, pałaców i umocnień obronnych pozwalające wczuć się w ówczesną świętość i przepych Ayutthayi. Zabytki wpisane go Księgi Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wizyta w Pałacu Bang Pa - letniej rezydencji królewskiej. Lunch. Powrót busem do Bangkoku. Kolacja w hotelu. Wieczorny kabaret Ladyboyów (Calipso Show). Nocleg.

Bang Pa-In Royal Palace 1.jpg
Ayutthaya-swiatynie-1.jpg
hcmc-02-1600x900_edited.jpg

4 dzień

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do HCMC w Wietnamie. Po przylocie przejazd do My Tho – stolicy prowincji Tien Giang, gdzie znajduje się port śródlądowy w delcie rzeki Mekong dwie godziny drogi od miasta Ho Chi Minch. Przejażdżka motorówką po rzece Tien, a następnie zwiedzanie wysepki Thoi Son. W trakcie zobaczymy też pływającą wioskę rybacką My Tho z prawdziwą rybią farmą, domami na palach i plantacją owoców wzdłuż rzeki. Wizyta w tropikalnych sadach i na farmie pszczół. Niepowtarzalna okazja do spróbowania naturalnego miodu oraz miodowego wina, tropikalnych owoców a wszystko w atmosferze lokalnych ludowych piosenek. Okazja do podglądnięcia produkcji kokosowych słodyczy i spróbowania miąższu kokosowego.

Następnie przejażdżka łodzią wiosłową po rzece w cieniu kokosowych drzew.

Lunch.

Wizyta w Świątyni Vinh Trang.  

Powrót do miasta Hochiminh.

Kolacja wlokalnej restauracji. Nocleg.

Kompleks Grand Silverland Hotel & Spa, położony zaledwie 1 minutę spacerem od targu Ben Thanh, dysponuje basenem na dachu. Na terenie całego obiektu można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Klimatyzowane pokoje wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem, bezpłatną butelkowaną wodę oraz zestaw do przygotowywania kawy i herbaty. Z okien niektórych pokoi roztacza się widok na miasto. W każdej łazience znajduje się wanna i prysznic. Hotel Grand Silverlandusytuowany jest w mieście Ho Chi Minh, 10 minut spacerem od biurowca Sunwah Tower, opery i wieżowca Metropolitan.

8-diem-den-khong-the-bo-qua-khi-du-lich-
Vietnam-Ben_tre-Mekong_delta_river_touri

5 dzień

Śniadanie w hotelu. Do południa wycieczka po Hochiminh City. W programie: Pałac Zjednoczenia (dawniej Pałac Prezydencki), Muzeum Wojenne, Katedrę Notre Dame i Centralny Urząd Poczty. Następnie zakupy w słynnym centrum handlowym Hacota i rynku Ben Thanh. Transfer do Phnom Penh. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu Phnom Penh 4**** w Kambodży.

Hotel ten mieści się w centrum Phnom Penh, 10 minut spacerem od jeziora Boeng Kak. Hotel Phnom Penh oddaje do dyspozycji Gości odkryty basen. Pokoje oferują luksusowy wystrój i widok na basen lub miasto. Pokoje są wyposażone w telewizję kablową, klimatyzację i zestaw do parzenia kawy/herbaty. Łazienki zostały wyposażone w przybory toaletowe. Śniadanie w formie bufetu serwowane jest każdego ranka, a dania kuchni kambodżańskiej, chińskiej i europejskiej dostępne są podczas lunchu i kolacji.

hi0006.jpg
phnom-penh-city-cr-getty.jpg

6 dzień

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie miasta, w tym: Wat Phnom – buddyjskiej pagody stojącej dumnie na wzgórzu, Pomnik Niepodległości upamiętniający koniec rządów Francji w Kambodży w 1953 roku, najstarszą świątynię Wat Unalom powstałą najprawdopodobniej przed opuszczeniem stolicy w Ankorze w XV wieku. Wizyta w Muzeum Narodowym powstałym w 1917-18 roku poświęconym głównie sztuce Khmerów i Pałacu Królewskim z 1866 roku oraz Srebrnej Pagody stanowiącej część Pałacu Królewskiego. Obiad w lokalnej restauracji. Nocleg.

standard_sl-wat-phnom-pic2.jpg
5548667.jpg
111bb7387fe09af91db2e4712aad347d.jpg

7 dzień

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie słynnego Muzeum Ludobójstwa w Tuol Sleng. Miejsce jest dawną szkołą średnią zamienioną w niesławne Więzienie Bezpieczeństwa przez reżim Czerownych Khmerów. Tuol Sleng w języku khmerskim oznacza „Wzgórze Zatrutych Drzew” lub „Wzgórze Strychniny”. A następnie Cheung Ek – miejsce znane bardziej jako Pola Śmierci, na których ugrupowanie Czerwonych Khmerów zamordowało około 17 000 tysięcy ludzi w latach 1975-1979. Większość ofiar była uprzednio więźniami Tuol Sleng. Przy dobrym czasie zakupy na rosyjskim rynku przed lunchem. Po lunchu przejazd na stację autobusową w Mekongu i odjazd do Siem Reap (podróż od 12:30 – 18:30). Po przyjeździe Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd do hotelu Somadevi Angkor Hotel 4****. Nocleg. Somadevi Angkor Hotel cieszy się doskonałą lokalizacją w Siem Reap, w odległości zaledwie 10 minut spacerem od słynnej świątyni Angkor Wat i 10-15-minutowej przejażdżki tuk-tukami do popularnej ulicy Pub. Oferuje on Spa, centrum odnowy biologicznej oraz odkryty basen z wanną z hydromasażem. Wyposażone w drewniane podłogi pokoje w Somadevi Hotel dysponują balkonem. Każdy pokój wyposażony jest w telewizję kablową, minibar i ekspres do kawy/herbaty. W łazience znajduje się wanna i oddzielnym prysznicem.

Tuolsleng1_edited.jpg
toulsleng-att-b_edited.jpg
IMG_0264.jpg

8 dzień

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Rolous – miasta ok. 13 kilometrów na wschód od Siem Reap. Miasto jest uznawane za kolebkę sztuki Khmerów. Wśród słynnej Grupy Rololus znajdują się jedne z najstarszych stałych struktur zbudowanych przez Khmerów. Niektóre z nich były całkowicie zbudowane z cegły, częściowo z piaskowca i laterytu. Obecnie składa się z trzech głównych światyń: Bakong, Lolei, Preah Ko. Preah Ko została wzniesiona przez Indravarmana pod koniec IX wieku z dedykacją dla swoich przodków w 880 roku. Bakong jest największą i najbardziej interesującą z grupy świątyń Rolous zbudowaną z piaskowca. W jej murach od wschodniego miejsca działa buddyjska świątynia. Lolei została zbudowana na wysepce w centrum dużego zbiornika (obecnie pole ryżowe) przez założyciela pierwszej stolicy w Angkorze króla Yasovarmana, który zadedykował ją członkom rodziny królewskiej. Kolejną świątynią zwiedzaną w kompleksie Angkor będzie ukryta w dżungli świątynia Ta Prohm. W 1992 roku została wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Narodowego. Świątynia jest usytuowana wśród figowych drzew i gigantycznych pnączy, które oplatają budynek przypominając o dominacji natury nad człowiekiem. Oprócz wymienionych świątyń zobaczymy jeszcze świątynie Banteay Kdei, Sra Srong, Ta Keo, Thommanon nad Chau Say Tevado. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

rolous-group-and-sunset-tour_124196.jpg
23a6b7bf530d4d7f96de466e30ee4e8d.jpg
Ta-Prohm-Temple.jpg

9 dzień

Śniadanie w hotelu. Całodniowe zwiedzanie starożytnej stolicy Angkary Thom z XII wieku będącej ostatnią stolicą imperium Khmerskiego. Miasto założył król Dżajawarman VII i od razu stało się miejscem wielkich projektów budowlanych. Jedna z alegorycznych inskrypcji odnaleziona wruinach miasta przedstawia króla-założyciela jako woźnicę zaś miasto jako most po którym przejeżdża. W programie zwiedzania: Południowa Bramaozdobiona potężnymi rzeźbami przedstawiającymi ubijanie na oceanie mleka przez bogów z demonami w celu wydobycia eliksiru nieśmiertelności. Świątynia Bajon z jej unikalnymi 54 wieżami ozdobionymi ponad 200 uśmiechniętymi twarzami boga Avolokiteswara, królewską bramę, Świątynię Phimeanakas wybudowaną pod koniec X wieku w stylu Khleang, Taras Słoni i Trędowatego Króla (znajduje się w północno-zachodnim narożniku placu królewskiego Angkor Thom. Po południu zwiedzanie jednej z najważniejszych i największych świątyń w

kompleksie Angkor – Angkor Wat. Jej piękno i rozległość są tak imponujące, że wielu uważa ją za jeden z siedmiu cudów świata średniowiecznego. Świątynny kompleks zajmuje 81 hektarów i jego promienie jest zbliżona do Pałacu Cesarskiego w Pekinie. Jego charakterystyczne pięć wież zdobi flagę Kambodży. Piec wieży Angkor Wat symbolizuje piec szczytow góry Meru. Ściana symbolizuje góry na skraju świata, a otaczająca fosa to ocean wokół; zachód słońca ponad Phon Bakheng, jednego z dwóch wzgórz dominujących nad równiną Angkor, z którego będzie okazja podziwiać spektakularny widok zachodniej Baray i Angkor Wat. Świątynia jest uznana za przykład klasycznej sztuki Khmerów. Obiad. Nocleg w hotelu.

bac74c7535fc9079461678dd8737d5d1-bayon.j
1200px-Ankor_Wat_temple.jpg
1280px-2016_Angkor,_Angkor_Thom,_Taras_S

10 dzień

Wczesnym rankiem przejazd do hinduskiej Świątyni Banteay Srei. Same budynki są miniaturowe w skali. W ramach śniadania – lunch pakiety.Oddalona 35 kilometrów od miasta Siem Reap. Świątynia Banteay Srei uważana jest za klejnot w koronie klasycznej sztuki Khmerów. Następnie zwiedzanie Świątyni Banteay Samre wzniesionej na początku XII wieku przez króla Suryarvarmana. Składa się z centralnej świątyni z czterema skrzydłami poprzedzonymi halami i dwoma bibliotekami. Powrót do Siem Reap i zwiedzanie pływającej wioski rybackiej Chong Khneas położonej ok. 10 kilometrów od miasta. Spacer po wiosce i przeprawa tradycyjną drewnianą łodzią po Jeziorze Tonle Sap uważanej za jedną z największych w Azji. Bardzo zmienna pod względem stanu wody w zależności od pory roku. Głębokość wynosi od 0,2 m do 14 m. Jezioro jest jednym z najbardziej zasobnych w ryby słodkowodne akwenów na świecie. Roczne połowy wynoszą 170-210 tysięcy ton. Powrót do Bangkoku busem. Zameldowanie w hotelu Century Park Hotel. Obiadokolacja. Nocleg.