top of page

Malta 

Wyspa Marzeń

Malta to niewielki kraj położony na kilku wyspach w niewielkiej odległości od Sycylii. Główne z nich to Malta, Gozo i Comino. 
Stanowi doskonały cel wymarzonego wyjazdu. Maltańczycy są bardzo pozytywnie nastawieni do turystów i pomocni. Miłośnicy kościołów, katedr i bazylik na pewno będą mieli, co oglądać - wszystkie są przepięknie zdobione złotem, malowidłami i bogatymi ornamentami. Malta to także piękne plaże.

2025
Oferta do pobrania

Przykładowy program:

1 dzień

03.30            zbiórka przy Hotelu Wileński w Olsztynie

04.00-07.30 przejazd na lotnisko Chopina w Warszawie

09.20-12.15 przelot na Maltę

13.00-14.00 przejazd do hotelu i zakwaterowanie

15.00-17.30 spacer po wyspie - centrum Bugibba 

18.00-21.00 obiadokolacja

 

2 dzień 

09.00-10.00 śniadanie

10.00-17.30 wycieczka do Valletty - stolicy Malty. Spacer po Grand Harbour - największym naturalnym porcie w Centralnej części Morza Śródziemnego

18.00-21.00 obiadokolacja

3 dzień  

09.00-10.00 śniadanie

10.00-17.30 przejazd i pobyt na plaży Mllieha Bay

18.00-21.00 obiadokolacja

4 dzień  

09.00-10.00 śniadanie

10.00-18.00 wycieczka fakultatywna: 

Blue Grotto – Marsaxlokk - Klify Dingli – Mdina - Rabat       

18.00-21.00 obiadokolacja 

5 dzień

09.00-10.00 śniadanie

10.00-18.00 wycieczka fakultatywna na wyspę Gozo zw. Odyseusza z widokiem na  czerwoną plażę 

18.00 - 21.00 obiadokolacja

6-7 dzień 

09.00 - 10.00 śniadanie

10.00 - 18.00 czas wolny

18.00 - 21.00 obiadokolacja

8 dzień  

09.00-10.00 śniadanie

10.30-11.15 przejazd na lotnisko

11.30           odprawa biletowo bagażowa

13.20-16.10 przelot do Warszawy na lotnisko Chopina

17.00-20.30 przejazd do Olsztyna

VALLETTA 

 • Wycieczkę całodniową rozpoczniemy od  panoramicznego przejazdu wzdłuż wybrzeża w stronę Wielkiego Portu nad którym góruje stolica wyspy Valletta. Spacer ulicą Republiki

 • obok zabytkowych pałaców i kościołów. Przejdziemy do  Katedry św.   Jana . W oratorium Katedry  można  podziwiać  między  innymi  obraz  Caravaggia “ Ścięcie Św.Jana" (cena biletu 10 EUR/os.).Zwiedzimy Ogrody  Barracca, z których rozciąga się przepiękny panoramiczny widok na Wielki Port (Grand Harbour). 

 • Następnie przejedziemy do Trzech Miast: Vittoriosa, Cospicua i Senglea. Zatrzymamy się w Vittoriosie, gdzie spacerem przejdziemy  po starym mieście, które w 1530 roku było pierwszą siedzibą Joannitów. Ostatni punkt programu to najważniejsza z wiosek rybackich ­Marsaxokk gdzie przy promenadzie znajduje się wiele kawiarenek i restauracji a jaskrawa kolorystyka zakotwiczonych  łodzi  rybackich  “luzzu”  nadaje zatoce specyficzny charakter. 

 • Popołudniowa wycieczka po St. Julians. Independence Gradens (Ogród  Niepodległości znajduje się w samym sercu Sliemy, tuż przy nadmorskiej promenadzie, niedaleko plaży w ogrodzie znajdują się fontanny, kwiaty.- Portomaso Marina - Wybrzeże Spinola.

 • Wycieczki piesze po okolicy

Zakwaterowanie:

Hotel jest położony w samym sercu dzielnicy Bugibba. 
Oferuje on prosto urządzone pokoje klimatyzowane, położone w odległości 300 metrów od plaży. Goście mogą bezpłatnie korzystać z WI-FI. Na miejscu znajduje się odkryty basen oraz duży taras słoneczny z parasolami i leżakami. Dorośli - pokoje 2-osobowe z łazienką młodzież–pokoje 2, 3-osobowe z łazienką

 

Wyżywienie:

7 śniadań (bufet), 6 kolacji (bufet)

 

Transport:

samolot + transfery: lotnisko - hotel - lotnisko

 

Wycieczki Fakultatywne:

 • Blue Grotto - Dingli Cliffs - Mdina - Rabat- Mosta. Wynajęcie łodzi do Błękitnych Skał i Kościoła przy grupie min. 30 os.

80 EUR

 • Wyspa Gozo promem, grupa min. 30 os.

80 EUR

 Cena obejmuje:

 1. bilety lotnicze liniami Wizzair na trasie:
  Warszawa-Okęcie – Malta – Warszawa Okęcie    

 2. walizkę na kółkach o wymiarach 55 x 40 x 23 cm (max. 10 kg)

 3. bagaż podręczny  - wkładany pod fotel (40 x 30 x 20 cm, max.10 kg). Bagaże zabierane są na pokład samolotu.

 4. zakwaterowanie (Hotel 3***): pokoje 2 os. z łazienką, klimatyzacją

 5. wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji

 6. transfery: lotnisko – hotel - lotnisko, Olsztyn - lotnisko Warszawa - Olsztyn 

 7. przewodnik w języku polskim podczas wycieczki do Valletty

 8. obsługę pilota

 9. ubezpieczenie NNW i KL.

 10. TFG + TFP

Cena nie obejmuje:

Wycieczek fakultatywnych

Biletów wstępu do katedry w Valletcie (15 EUR normalny, 12 EUR ulgowy) 

Rejsu statkiem  wokół Valletty ok. 25 EUR

Opcjonalnego bagażu rejestrowanego 20 kg w obie strony ok. 300 zł

Organizator zastrzega sobie zmianę:

• terminu i programu, co uzależnione jest od rozkładu lotów;

• podana cena uwzględnia koszt biletów lotniczych na dzień 24.02.2023 i może ulec zmianie ze względu na zmniejszenie się ilości miejsc w samolocie lub cen biletów.

• zmiany cen biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat wjazdowych,

Wycieczki fakultatywne:

Wyspa Gozo

Na malowniczą wyspę Gozo dostaniemy się promem z portu Ćirkewwa na Malcie do Mgarr na Gozo trwa niecałe pół godziny. Wyspa archipelagu oferuje nam wspaniałe widoki które wraz z nimfą Kalipso stały się powodem dla którego Odyseusz postanowił spędzić tu siedem lat.

W czasie naszej wycieczki zwiedzimy najciekawsze miejsca

widokowe. Odwiedzimy Xlendi, które leży u samego końca wąskiej jak fiord zatoki. Turkusowa woda, wysokie klify, maleńka plaża to uroki tego malowniczego zakątka.

Podczas zwiedzania wyspy z przewodnikiem towarzyszy nam spokój jakimi odznaczają się tamtejsze miejscowości i bajeczne krajobrazy. Warto poznać historię świątyń

. Następnie zwiedzanie stolicy Ir-Rabat, która oferuje zapierający dech widok na miasto ze słynnej cytadeli. Przebywając w tak interesującym miejscu nie może zabraknąć czasu na zakupy – Gozo słynie nie tylko z wyrobów wełnianych i ręcznie robionych koronek, można tu nabyć oryginalne produkty takie jak oliwki, suszone pomidory, kapary, dżem z opuncji i miody. Po zakupach wizyta na plaży Ramla – znanej z nietypowej, czerwonej barwy piasku. Następnie odwiedzenie punktu widokowego w okolicy Dwejra gdzie można zaobserwować rozpościerające się formacje skalne ukształtowane przez morze na przestrzeni tysięcy lat.

Cena 80 EUR od os.

Cena obejmuje:

-transport autokarem

-przejazd promem w obie strony -degustacja likieru z opuncji, migdałów itd. -usługa przewodnika

 

BLUE GROTTO – DINGLI CLIFY MDINA – RABAT – MOSTA- MARSAXLOKK

Błękitna Grota, to jedno z miejsc, bez których zobaczenia nie należy opuszczać Malty. Nazwa jaskini odnosi się do kobaltowych refleksów światła odbijających się od wody i oświetlających wnętrze.

Wycieczkę rozpoczniemy od niewielkiej wioski rybackiej Wied – iż-Zurrieq skąd łodzią, wzdłuż malowniczych klifów można przepłynąć do ‘’Błękitnej Groty’’. Podążając nadal na północ dojedziemy na klify Dingli usytuowane 250 m.n.p.m. Następnie przeniesiemy się do centralnej części wyspy gdzie na szczycie wzgórza znajduje się Mdina dawna stolica otoczona fortyfikacjami. Przejdziemy zabytkowymi uliczkami, dojdziemy do bastionów skąd rozpościera się wspaniały widok. Zwiedzimy również obok przylegający Rabat w którym Św. Paweł mieszkał przez trzy miesiące po przybyciu na Maltę w roku 60. Na koniec odwiedzimy kościół w Moście o jednej z największych kopuł na świecie oraz zwiedzanie kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny gdzie znajduje się replika niemieckiej bomby zrzuconej 9 kwietnia 1942 roku.

Ostatni punkt programu to najważniejsza z wiosek rybackich -Marsaxlokk gdzie przy promenadzie znajduję się wiele kawiarenek i restauracji a jaskrawa kolorystyka zakotwiczonych łodzi rybackich „luzzu” nadaje zatoce specyficzny charakter.

Cena: 80 EUR od os.

Cena obejmuje:

-transport autokarem

-usługa przewodnika z j. polskim -bilety na łodzie do błękitnej groty

   

VALLETTA – STOLICA MALTY

Historia Valletty nie jest długa (kamień węgielny został położony dopiero w 1566 roku), lecz ściśle związana z Zakonem Rycerzy Maltańskich. To oni wybrali

półwysep Sciberras usytuowany pomiędzy dwoma zatokami Grand Harbour i Marsamxett na miejsce, w którym powstanie miasto obronne. Założycielem był wielki mistrz Jean Parisot de la Valette, na którego cześć nazwano miasto.

Z tego też okresu pochodzi jeden z najstarszych budynków, Pałac Wielkiego Mistrza. W Valletcie fasady budynków nie mówią, co kryje się w środku, czego dobrym przykładem jest pałac. Wchodząc do środka, trafia się na duży dziedziniec, z którego korytarzami dochodzi się do zabytkowych komnat.

Wycieczkę rozpoczynamy od panoramicznego przejazdu wzdłuż wybrzeża w stronę Wielkiego portu nad którym góruje stolica wyspy Valletta.

Spacer ulicą Republiki (Republic street) obok zabytkowych pałaców i kościołów.

Przejdziemy do Katedry św. Jana gdzie zobaczymy wyjątkowo bogate wnętrze. W oratorium Katedry można podziwiać między innymi obraz Caravaggia „Ścięcie św. Jana” Zwiedzimy Ogrody Barracca (Barracca Gardens), z których rozciąga się przepiękny panoramiczny widok a Wielki Port (Grand Harbour).

Rejs po zatoce Grand Harbour

Wizyta w Valletcie nie byłaby kompletna bez zobaczenia jej od strony morza. Rejs umożliwia w pełni ocenić jej wielkość i stabilność budowli. To stąd jej monumentalna zabudowa wygląda najpiękniej. Taka podróż daje również możliwość wykonania zdjęć jak z pocztówki.Z dostępnych rejsów najciekawszy jest ten po zatoce Grand Harbour. Ma on swój początek w Sliemie i oprócz Valletty będzie można zobaczyć nabrzeża i zabudowania miast usytuowanych po drugiej stronie zatoki.

UWAGA!

bilet wstępu do Katedry dodatkowo płatny: 15 EUR N, 12 EUR U -rejs statkiem po zatoce Harbour ok. 25 EUR

bottom of page